GPS: 49°26'20.594"N, 15°34'28.087"E

Zborná

Jihlava

Přihlášení

Login:
Heslo:
Automat. přihl.:

28. září 2022 - dopolední vydání

D U Š I Č K Y

V tomto období policisté nezaznamenávají zvýšený počet krádeží věcí, které lidé ukládají na hroby k uctění památky zesnulých. Rovněž tak naštěstí nevzrůstá ani počet poškozování pomníků a dekorace.
Bohužel ale dochází ke krádežím a dopravním nehodám.
Zvláště o víkendu před dnem památky zesnulých přijíždí na hřbitovy velké množství lidí upravovat hroby. Této situace využívají zloději ke krádežím volně odložených kabelek, tašek, peněženek a oblečení. Zaměřují se především na starší občany. Pachatelé využívají okamžiku, kdy osoba věc odloží a věnuje se úpravě hrobu.
Rovněž je nutné připomenout, že vozidlo není místo, kde by měly v době nepřítomnosti viditelně zůstávat jakékoli cenné věci. Oblečení, tašky, peněženky nebo například mobilní telefony volně odložené na sedadlech či palubních deskách jsou pro pachatele velmi lákavé. Vloupání a poškození automobilu se dá mnohdy zabránit tím, že pachatel při pohledu do vnitřních prostor vozidla nic cenného neuvidí.
Sama cesta na hřbitov je také spojena s rizikem kapesních krádeží na zastávkách a v prostředcích hromadné dopravy.
Apelovat chceme hlavně na řidiče. Na hřbitovy v tuto dobu vyjíždějí řidiči, kteří vozidla řídí spíše výjimečně a mnohdy se jedná o starší občany. Situace na silnici neřeší s takovou rychlostí jako řidič, který s vozidlem jezdí často. Jejich jízda může být pomalejší a nejistá. Řidiči by k sobě měli být ohleduplní a dbát zvýšené opatrnosti.
Policisté v tomto období na hřbitovy a jejich okolí zaměřují zvýšenou pozornost. Dohlíží nad veřejným pořádkem a bezpečností občanů tak, aby pro ně svátky nebyly spojeny se ztrátou a zbytečným stresem.


prap. Karel Šefl

Datum poslední změny: 21.10.2009 14:00:00

Jarda Pulicar

Komentáře >> přidat

Žádné komentáře dosud nebyly vloženy, můžete být první!

Vložit komentář

HTML tagy nejsou povoleny, zachovány budou řádkové zlomy při odentrování.

Jméno:
Jméno:
Email:
Email
WWW:
Komentář:
Smajlíci: *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01*

Design, kód a programování Lukáš Havlíček | Copyright © 2011 zborna.cz | Administrace