Heslo:
Automat. přihl.:

19. dubna 2024 - odpolední vydání

Billák 2011

Už podruhé se ve Zborné a jejím okolí běžel nevšední amatérský triatlon Billák. Akci pořádá tým OdBilla.cz. V sobotu 25. 6. se v hostinci U Lípy, což byla základna triatlonu, sešlo 24 závodníků, sestavených zároveň do 6 týmů. Všichni absolvovali 300 metrů plavání v pávovském rybníce, 16 kilometrů na kole v okolí Vysokého kamene (průjezdní body byly pojaty formou orientačního závodu) a 3 kilometry běhu na vrchol sjezdovky a sjezdovkou zpět na náves.

Zborenské barvy reprezentovali Roman Kameník, Míra Vodička a Míra Bauer, sestavení zároveň do týmu Veterán Club Zborná.

Velkého úspěchu v celém závodě dosáhl zejména Roman, který byl v cíli z celého startovního pole jako první a zaslouženě získal 1. místo. Na 13., respektive 14. místě pak skončili Míra Bauer a Míra Vodička v těsném rozdílu 1 sekundy. Tým Veterán Club Zborná pak skončil na skvělém 3. místě. Domácí borci se tak v nabité konkurenci rozhodně neztratili a všichni zaslouží nejvyšší uznání.